Külföldi partneriskolák

Külföldi kapcsolataink

Iskola neve

Program

Partnerség kezdete

Honlap

Leírás

Cosimo Ridolfi mezőgazdasági technikum
Olaszország

Diák-csere program

1998

http://www.agrarioridolfi.it/

2009. szeptember végén iskolánk 14 tanulója 2 tanár (Boros Lászlóné igazgatóhelyettes és Panduláné Gazda Ildikó olasztanár) kíséretében Olaszországban járt, Abbruzzo tartományban, az Adriai-tenger partján. Partneriskoláink, a scerni Cosimo Ridolfi mezőgazdasági technikum, Budapesten pedig a Sós István Borászati Szakközépiskola. A programokon mindhárom iskola tanulói részt vettek. Szakmai programjaink a szőlészethez és a borászathoz kapcsolódtak, megtekintettük az ortonai közösségi pincészetet, az iskola mintagazdaságát, kulturális programok keretében meglátogattuk Vasto városát, voltunk a Maiella-hegység nemzeti parkjában és megtekintettük a farkasrezervátumot is.

BHAK-BHAS Hollabrunn iskola,
Ausztria

Diák-csere program

2009

http://www.bhak-
bhas-hollabrunn.at

2009. január 29-31. között iskolánk 15 tanulója Bugár Péter igazgató úr és Varga Zoltán tanár úr kíséretében kétnapos tanulmányúton vett részt az ausztriai Hollabrunn városában, ahol a BHAK-BHAS Hollabrunn iskola 17 tanulójával és tanáraival együtt a környezeti menedzsment területeit tanulmányozták. Látogatást tettek a hollabrunni Intersparban, Európa egyik legnagyobb és legmodernebb szupermarketében, ahol raktározás, logisztikai háttér és hulladékgazdálkodás témában tájékozódhattak.

Oestervangskolen
Dánia

Eusola

2010

www.oestervangs
kolen.dk

Iskolánk 2010-2012 időszakban egy kétéves európai iskolai együttműködési COMENIUS projekt - „European Solidarity in Action” (EUSOLA) - koordinátor szerepét tölti be. A megvalósítás 12 európai iskola sikeres pályázatának eredményeképp kezdődhetett meg. A legfontosabb pályázati cél a tanulók együttműködése, illetve közös munkálkodása, melyet ebben a pályázatban az európai szolidaritás megélése köré szerveztünk.

Antalya Konyaalti Lisesi
Törökország

Eusola

2010

http://www.konyaaltilisesi.
meb.k12.tr/

Colegio Guadalupe
Portugália

Eusola

2010

www.c-guadalupe.com

Srednja šola Črnomelj
Szlovénia

Eusola

2010

www.ss-crnomelj.si

Istituto Tecnico Industriale Statale "Antonio Pacinotti"
Olaszország

Eusola

2010

www.itispacinotti.it

Obermenzinger Gymnasium Muenchen der Muenchner Schulstiftung –Ernst v. Borries–
Németország

Eusola

2010

www.obermenzinger.de

Lycee Professonel Jean Rostand
Franciaország

Eusola

2010

www.lyc-jeanrostand
.ac-poitiers.fr

Parkanon Lukio
Finnország

Eusola

2010

www.parkano.fi/
sivistys/lukio

Vilniaus r. Bezdoniu Julijaus Slovackio vidurinė mokykla
Litvánia

Eusola

2010

www.slovackio.
vilniausr.lm.lt

Archbishop Makarios III Lyceum
(Dasoupolis)
Ciprus

Eusola

2010

www.schools.ac.cy

Základní škola Hranice, Šromotovo
Csehország

Eusola

2010

www.srom.hranet.cz

Bosa Miličević Közgazdasági Középiskola
Szerbia

Határtalanul!

2011

http://www.ekonoms
kasu.edu.rs/

Iskolánk a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. „Határtalanul!” Együttműködések magyar szakképző iskolák között felhívására beadott pályázatán sikeresen szerepelt. A pályázathoz partnerként a Bosa Miličević Közgazdasági Középiskolát kértük fel az együttműködésre. A projekt keretében 2011. november végén 24 tanulónk ellátogatott Szabadkára és az ottani választott tanulókkal egy közös gazdasági témájú projektet hoztak létre, a szabadkai diákok 2012 márciusában látogatnak iskolánkba.

LYCEE PROFESSIONNEL BLAISE PASCAL, SAINT JEAN D'ANGELY
Franciaország

WELL

2012

www.lp-blaisepascal.net

Benyújtott, de még nem elnyert Comenius pályázat

Gustav-von-Schmoller-Schule, Heilbronn
Németország

WELL

2012

www.gvss.de

INSTITUTO DE ENSEÑANZA SECUNDARIA JUAN CARLOS I, CIEMPOZUELOS
Spanyolország

WELL

2012

http://ies.juancarlos
primero.ciempozuelos
.educa.madrid.org

ISTITUTO DI ISTRUZIONE SECONDARIA SUPERIORE "EGIDIO LANOCE",
Maglie (LE)
Olaszország

WELL

2012

www.iisslanocemaglie.it

Kārsavas vidusskola, Karsava
Lettország

WELL

2012

www.karsava1vsk.lv

ΤECHNICAL SCHOOL OF SAINT LAZARUS LARNACA, LARNACA
Ciprus

WELL

2012

http//www.schools.ac.
cy/tech-bts-lar/

Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej, Raba Wyżna
Lengyelország

WELL

2012

www.gim1.rabawyzna.pl

THEODOR-FRANK-REALSCHULE TENINGEN, Tenningen
Németország

Water: A sea of resources

2012

www.theodor-frank-schule.de

Benyújtott, de még nem elnyert Comenius pályázat

Istituto Professionale di Stato per i Servizi Socio-Sanitari “S. De Lilla”, Bari
Olaszország

Water: A sea of resources

2012

www.delillabari.it

Garðaskóli, Gardabaer
Izland

Water: A sea of resources

2012

www.gardaskoli.is

Lahden yhteiskoulun peruskoulu, Lahti
Finnország

Water: A sea of resources

2012

www.lyk.fi

Institut Màrius Torres, Lleida
Spanyolország

Water: A sea of resources

2012

http://www.xtec.cat/
iesmariustorres/

Elérhetőség

Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum
Varga István Közgazdasági Technikum

Cím: 1039 Budapest, Hatvany Lajos u. 7.
Telefon: 1/454-0570
E-mail: vargatitkarsag@gmail.com
OM azonosító: 203061/020

Térkép